Najlepsze miejsce na inwestowanie w Internecie

Jak wykonać bardzo dobrą prognozę kursów walutowych?

Decydując się na inwestowanie na rynku walutowym, musimy liczyć się z koniecznością przygotowywania różnych analiz i prognoz, które ułatwią nam podejmowanie decyzji. Dla wielu, zwłaszcza początkujących inwestorów, nie jest to łatwe zadanie. Miliony pytań oraz wątpliwości sprawiają, że poszukują oni odpowiedzi chociażby na pytanie: jak wykonać dobrą prognozę kursów walutowych i w jakim celu tak naprawdę ją wykonać?

 

Jak więc wykonać prognozę kursów walutowych?

W pierwszej kolejności zapewne chcielibyśmy wiedzieć, co kryje się pod pojęciem bardzo dobrej prognozy kursów walutowych. Najczęściej odpowiedzi na to pytanie poszukujemy na wykresie pary walutowej – chcemy znaleźć kurs, który ma szanse zrobić najwięcej pipsów. Niestety, jest to ogromny błąd. Niezwykle rzadko zdarza się, by kurs pary walutowej wykonał ruch o dużej ilości pipsów. Najczęściej, duża ilość pipsów jest możliwa, w krótkim czasie, jednak odbywa się ona przy dużym ryzyku zmienności kursu. Jest to trudna dla inwestora sytuacja – efektywność transakcji spada przy jednoczesnym pojawieniu się niepotrzebnych emocji. Warto wiedzieć, że wykonanie dużej ilości pipsów przez kurs walutowy, w spokojnych warunkach wymaga długiego czasu. Sytuacja taka może mieć miejsce w wyższych trendach, a to z kolei ma wpływ na zakłócenia w wykonaniu prognozy, z wysokim prawdopodobieństwem realizacji. Dla inwestorów zarządzanie taką pozycją jest niezwykle trudne – najczęściej decydują się oni na wcześniejsze zamknięcie pozycji.

 

Jak wykonać prognozę kursów walutowych?

Jako inwestor musisz znać własne preferencje, co do zarządzania pozycją oraz własne warunki handlu. Wszystko to sprawi, iż będziesz wiedzieć, jak wykonać dobrą prognozę kursów walutowych. Prognoza kursów walutowych ma dużo większe prawdopodobieństwo realizacji, gdy jest wykonywana w krótkiej perspektywie czasu i mniejszym zasięgu ruchu kursu.

Bardzo ważne jest również skupienie się na zasięgu ruchu kursu i ilości pipsów zamiast na prawdopodobieństwie tego ruchu. Pamiętaj, że zarabiasz pieniądze, nie pipsy. Oznacza to, że relacja ilości pisów zarobionych, do ilości pipsów, które możesz stracić nie ma najmniejszego znaczenia. Ważniejszy jest wskaźnik biznesowy, który informuje, ile zysku może przynieść zaangażowany kapitał.

 

Pamiętaj jednak, że prognozowanie kursów walutowych nie jest łatwe. Można nawet rzecz, że podjęcie próby dokonania długoterminowej prognozy kursów walut jest ogromnym wyzwaniem. Kursy walutowe zależne są m.in. od poziomu oficjalnych oraz rynkowych stóp procentowych, sytuacji politycznej w danym kraju czy też płynności danej waluty na Forex. Biorąc pod uwagę fakt zmiany wspomnianych czynników można bez zastanowienia zgodzić się z faktem, że prognozowanie długoterminowe jest trudne. W związku z tym analitycy częściej dokonują prognoz w zakresie kolejnego dnia czy też następnego tygodnia, niż miesiąca bądź roku. Mało który analityk chce się podjąć prognozowania kursów walutowych na dłuższy okres – roku czy dwóch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *